بنیادنیمروزبه مناسبت روزدانشجو:حفظ آرمان خواهی ,روحیه انقلابی ,استکبارستیزی,شناخت الزامات واولوت ها ومنافع ملی از راهبردهای اساسی تشکل های دانشجویی باید باشد!!
بنیادنیمروز خانه فرهنگ وهنرسیستانیها به مناسبت 16آذرماه روز دانشچو با صدور بیانیه ای ؛این روز بزرگ را به دانشجویان ودانشگاهیان عزیز میهن تبریک گقت
به گزارش خبرنگارما از بنیادنیمروز خانه فرهنگ وهنرسیستانیها در این بیانیه که نسخه ای از آن به رسانه هانیز ارسال شده آمده است :حفظ آرمان خواهی و روحیه انقلابی و استکبارستیزی و شناخت الزامات و اولویت های فراروی با تاکید بر صیانت از مصالح و منافع ملی و پیش روندگی انقلاب و کشور از راهبردهای اساسی تشکل های دانشجویی است.
امروز 16 آذر ماه روز دانشجو است. روزی است که در آن 3 تن از دانشجویان آگاه و بیدار این مرز و بوم در روزگاری که گرد ترس و وحشت در هوای پاک کشورمان پخش شده بود و مردم از ترس اهریمنان پشت کاوه های خود را خالی کرده بودند و آن ها را در میدان مبارزه با خصم تنها گذاشته و به دنیای فانی خود چسبیده بودند و حاضر نبودند برای رهایی از سرنوشتشان حرکتی عاشورایی بکنند؛دست به اقدامی زدند که نشان از بصیرت وروحیه استکبارسیتیزی شان بود.بنیادنیمروز خانه فرهنگ وهنرسیستانیها معتقد است:در آن روز وآن حرکت انقلابی,این نسیم رحمت الهی بود که ذائقه ی عدالت خواه دانشجویان ایرانی را بیدار کرد و آن ها را بر ضد استکبار برانگیخت. شانزدهم آذر نشان بارزی از نقش بی نظیر دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه های استعمار و مبارزه ی صادقانه با مصادیق استکبار است. مبارزه ای که تا امروز در عرصه های مختلف داخل و خارج از کشور ادامه داشته است. بنیادنیمروز می افزاید:تاریخ گواه است که اساس یادبود این روز، بر تقویت روحیه تهاجم علیه استکبار است و هر برداشت و تفسیری که منافی این جهت گیری باشد اگرچه در ظاهر به جریان دانشجویی منتسب شود، ولی آشکارا یک انحراف و تحریف در روح حادثه ی شانزدهم آذر است.
در بخش دیگری از این بیانیه,بنیادنیمروزمی گوید: ضمن تبریک فرارسیدن این روز بزرگ به یکایک اعضای خانواده بزرگ دانشگاهی به*خصوص دانشجویان عزیز، اهتمام ویژه دانشجویان ودانشگاهیان را در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری تا دستیابی به توسعه و تعالی جایگاه حقیقی ایران اسلامی در جهان اسلام و کشورهای منطقه و همچنین خدمتی صادقانه و سرشار از شورونشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی دانشگاه را خواستاریم.جهت اطلاع از برنامه های فرهنگی اجتماعی بنیادنیمروز ه مناسبت روزدانشجو می توانید به سایت نیمروزانلاین داغت کام بروید ویا در فضای مجازی با @nimroozonline در تماس باشید.گفتنی است نشست بصیرت دانشجویی وهمچنین مراسم شاهنامه خوانی ومسابقه فرهنگی ازجمله برنامه های بنیادنیمروز بود که در عصر روز گذشته برگزار گردید